Strona główna » Sparingi: Debiut Vene? Znakomity! Odrodzenie Stali, MKS już z Cowelsem gromi Czechów

1 komentarz
Okazuje się, że Stal z nowym skrzydłowym Siimem-Sanderem Vene – oraz Martem Rosenthalem, który nie rozdaje piłek rywalom! – jest w stanie zagrozić nawet zwycięzcy ostatnich rozgrywek FIBA Europe Cup! Ostrowianie wygrali w Chemnitz 85:84, zgarniając pierwsze sparingowe zwycięstwo. MKS z trafiającym duetem Cowels – Załucki bezproblemowo rozprawił się z Basketem Brno.

Niners Chemnitz – Stal Ostrów Wielkopolski 84:85

Jak już w końcu wygrywać – to najlepiej z nie byle kim! Stal po czterech meczach bez zwycięstwa pojechała do Niemiec sprawdzić się na tle tegorocznego uczestnika BCL i trochę sensacyjnie wygrała, odrabiając 15 punktów straty z drugiej kwarty. Andrzej Urban w końcu może patrzeć z nadzieją na przyszłość – Siim-Sander Vene wydaje się być tym brakującym elementem jego układanki. Estończyk w zaledwie 20 minut na parkiecie zdobył 14 punktów (4/4 za 3), a co najważniejsze – zespół był aż o 19 punktów lepszy od rywala, gdy Vene przebywał na boisku. Wow!

8.7 straty na mecz drugiego Estończyka w Stali to już tylko niechlubna przeszłość z trzech poprzednich sparingów. W piątek byliśmy świadkami przebudzenia Marta Rosenthala. Jego 19 punktów, 6/9 z gry, 2/3 za 3, 9 asyst i tylko 3 straty miały duży wpływ na końcowy wynik. Właśnie takich występów oczekują od swojego nowego generała w Ostrowie Wlkp. Zmiennik Rosenthala na pozycji rozgrywającego także jakby nieco odżył. Tyquan Rolon, debiutując na europejskich parkietach, do 18 punktów (7/11 z gry, 2/4 za 3) dołożył 5 zbiórek i 3 asysty. Tym spotkaniem ten duet udowodnił, że Stali nie warto przedwcześnie skreślać.

Podopieczni Andrzeja Urbana zagrali na kosmicznej skuteczności zza łuku – ponad 60-procentowej (11/18).

Stal: Rosenthal 19 (9 as.), Rolon 18, Vene 14, Wójcik 8, Wojcik 7, Lambrecht 7, Egner 6, Zębski 6

MKS Dąbrowa Górnicza – Basket Brno 101:70

Basket Brno w Polsce zwycięstw nie znalazł – po porażce w Gliwicach jeszcze boleśniejszą poniósł w starciu z MKS. Zespół z Dąbrowy Górniczej wzmocniony Ray’em Cowelsem ma kim straszyć zza linii 6,75 metra. Amerykanin, który ubiega się o polski paszport, w debiucie, rozpoczynając grę z ławki, w trakcie 22 minut był najlepszym punktującym zespołu z dorobkiem 22 punktów (5/12 za 3). Choć mogło się początkowo wydawać, że zabierze minuty i rzuty Aleksandrowi Załuckiemu, zaliczającemu świetny preseason, to te obawy póki co można odłożyć. Najlepiej w niepamięć. Polak piąty mecz z rzędu przekroczył barierę 15 oczek – tym razem licznik zatrzymał przy osiemnastu. 14 (!) razy próbował trafić z dystansu, pięciokrotnie z powodzeniem. Razem ten duet dał MKS 40 punktów, w tym 10/26 za 3. Solidnie!

Souley Boum kolejny raz potwierdza, że ma potencjał, by w PLK wyrastać ponad przeciętność. Do 12 punktów (4/8 za 3) dodał 9 asyst. Kolejne double-double zaliczył mierzący 218 cm reprezentant Szwecji Mattias Markusson (10 punktów i 10 zbiórek). Ogromna dysproporcja rzutów dystansowych (42) do dwupunktowych (28) to nic nadzwyczajnego w przypadku dąbrowian, jednak 30 asyst przy 33 celnych próbach rzutów z gry uznajemy za wynik zdecydowanie lepszy niż przyzwoity.

MKS znów będzie fun to watch

MKS: Cowels 22, Załucki 18, Boum 12 (9 as.), Markusson 10 (10 zb.), Hook 10, Magassa 7, Piechowicz 6, Kucharek 6, Łapeta 6 (6 zb.), Stryjewski 2, Szefler 2

Czarni Słupsk – Trefl Sopot 72:77

Loren Jackson w swoich debiucie w Słupsku zrobił furorę – kibice od razu zaczęli sobie przypominać czasy gry Jerela Blassingame’a – ale zwycięstwo padło łupem mistrzów Polski. Jak do tego doszło?