Strona główna » Kadra znów z Dziewą i już z Petraskiem – znamy wybory Igora Milicicia

Kadra znów z Dziewą i już z Petraskiem – znamy wybory Igora Milicicia

3 komentarze
Wiemy już kogo postawił trener reprezentacji Polski Igor Milicić przed lutowymi meczami w ramach eliminacji do EuroBasketu 2025. Do naszej kadry przez meczami z Litwą i Macedonią wraca po krótkiej przerwie Aleksander Dziewa, a szansę debiutu może otrzymać Luke Petrasek.

Oferta powitalna w Fortunie: 3x zakład Bez ryzyka na start – bez konieczności obrotu! >>

Nasz zespół mają już zapewniony udział w najbliższym EuroBaskecie jako jego współorganizator. Faza grupowa mistrzostw Europy z udziałem reprezentacji Polski zostanie rozegrana w przyszłym roku na przełomie sierpnia i września w Hali Spodek w Katowicach. Eliminacje Igor Milicić może traktować treningowo, lecz przed lutowymi meczami powołał bardzo silny 14-osobowy skład. Tylko spójrzcie, alfabetycznie:

Aleksander Balcerowski, Panathinaikos Ateny (Grecja)
Aleksander Dziewa, Hamburg Towers (Niemcy)
Jakub Garbacz, Anwil Włocławek
Michał Michalak, PAOK Saloniki (Grecja)
Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław
Luke Petrasek, Anwil Włocławek
Andrzej Pluta, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Mateusz Ponitka, Partizan Belgrad (Serbia)
Jakub Schenk, Trefl Sopot
Michał Sokołowski, Gevi Neapol (Włochy)
Jakub Szumert, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Mikołaj Witliński, Trefl Sopot
Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot
Przemysław Żołnierewicz, King Szczecin

– Przed nami mecze z Litwą na wyjeździe i Macedonią Północną w Sosnowcu. Te spotkania będziemy traktować jako przygotowania do kwalifikacji olimpijskich, dlatego powołaliśmy naszych najlepszych zawodników. Jednocześnie chcemy sprawdzić kolejnego młodego gracza w warunkach kadry – Jakuba Szumerta. To idealny moment, żeby w krótkim czasie zrobić coś pożytecznego na przyszłość – komentuje powołanie trener Milicić.

– Jako gospodarz fazy grupowej EuroBasketu 2025 reprezentacja Polski ma zagwarantowane miejsce w turnieju. Nie oznacza to jednak, że spotkania kwalifikacyjne nie mają dla kadry znaczenia. Wręcz przeciwnie – w każdym meczu Biało-Czerwoni chcą przede wszystkim wygrywać. Liczymy na świetny doping naszych kibiców w Arenie Sosnowiec już 26 lutego – dodaje Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski rozpocznie przygotowania w poniedziałek 19 lutego w Arenie Sosnowiec – dzień po tym, jak zakończą się w niej zmagania o Puchar Polski. Z Litwą zagramy 22 lutego w Wilnie, a z Macedonią Północną 26 lutego w Sosnowcu.

Z bardziej znanych zawodników, którzy byli wcześniej powołani do szerszej, 26-osobowej kadry w tej, którą teraz powołał Igor Milicić zabrakło m.in. dwóch uczestników poprzedniego, tak udanego dla nas EuroBasketu – AJ Slaughtera (Dreamland Gran Canaria, Hiszpania) oraz Dominika Olejniczaka (Saint-Quentin Basket-Ball, Francja). W gronie wybrańców trenera naszej kadry po raz kolejny zabrakło także miejsca dla MVP poprzedniego sezonu PLK Andrzeja Mazurczaka (King Szczecin).

Oferta powitalna w Fortunie: 3x zakład Bez ryzyka na start – bez konieczności obrotu! >>

3 komentarze

Sartre 12 lutego, 2024 - 15:35 - 15:35

Kolejny raz Milicic nie potrafisz przyznać się do błędów. To tylko pokazuje jakim miernym człowieczkiem jesteś. Kto tam ma rozgrywać – Schenk? kpina do kwadratu. Pluta to nie jest rozgrywający. Szumert w kadrze? Mam ogromną nadzieję Milicic że przegrasz wszystko. Życzę ci tego z całego serca.

Odpowiedz
Michal 13 lutego, 2024 - 13:04 - 13:04

Jest kosa między Igorem a Mazurczakiem i widać że trener nie chce przyznać się do błędów.

Odpowiedz
DAG 13 lutego, 2024 - 14:30 - 14:30

Rozgrywać będzie Ponitka. W tej sytuacji powołanie Pluty jakoś się broni. Mniej Schenk zamiast Mazurczaka

Odpowiedz

Napisz komentarz

Najnowsze wpisy

@2022 – Strona wykonana przez  HashMagnet