poniedziałek, 29 kwietnia 2024
Strona główna » Śląsk zadziwił Europę – ograł mistrza Niemiec!

Śląsk zadziwił Europę – ograł mistrza Niemiec!

2 komentarze
Przy kiepskich wynikach w Eurocup w kolejnym już sezonie, w drużynę z Wrocławia przed pucharowymi meczami niemal nikt już nie wierzy. Tymczasem w środę Śląsk potrafił sprawić sensację – pokonał mistrza Niemiec, ratiopharm Ulm 100:88.

LeBron, Curry, Giannis i Sochan na żywo! Leć na mecze NBA do Los Angeles i San Antonio >>

Zespół z Wrocławia czeka wciąż na powrót do gry kilku kluczowych zawodników, w tym reprezentantów Polski: Jakuba Nizioła i Łukasza Kolendy, w meczu nie wystąpili także choćby Daniel Gołębiowski czy Saulius Kulvietis. Ale wszystko najwyraźniej idzie już ku lepszemu.

Kibiców Śląska cieszy na pewno coraz lepsza sytuacja na obwodzie. Po niezbyt udanym debiucie, znakomicie zagrał Marek Klassen, który zanotował 13 punktów i aż 10 asyst, trafił 3 z 5 rzutów za 3 punkty. Kendale McCullum dodał 7 asyst – było o to tym łatwiej, że polska drużyna „miała dzień” w rzutach z dystansu. Do kosza wpadło aż 14 z 27 prób (51%).

Mocniejszy obwód, to i podkoszowym gra się lepiej. Po wielu tygodniach mecz na miarę oczekiwań zagrał Dusan Miletić, który zdobył 19 punktów w 23 minuty na parkiecie i zaskoczył Ulm rewelacyjnym 4/4 z dystansu. Raz jeszcze całkiem solidnie wypadł Andrij Wojnałowycz.

Śląsk zagrał dobrą pierwszą kwartę, po której prowadził 21:19, a drugą wręcz fantastyczną, zmuszając swoją grą kibiców w hali Orbita do regularnego przecierania oczu – do przerwy było aż 52:37!. Uwagę zwraca też kontrola nad meczem w drugiej połowie – mimo prób, niemiecki rywal nie był w stanie zbliżyć się na dystans mniejszy niż 6-7 punktów. Zupełnie jakby to Śląsk był wyżej notowanym zespołem, a nie ostatnią drużyną w tabeli.

Po tym nieoczkiwanym zwycięstwie, polski zespół pozostaje na ostatnim miejscu grupy EuroCup, z bilansem 2-12. Szanse na awans do playoff ma już wyłącznie matematyczne. W PLK wicemistrzowie Polski szanse na pierwszą ósemkę mają jeszcze całkiem realne, choć łatwo nie będzie. Wygrywanie trzeba byłoby zacząć już w piątek, przy okazji wyjazdowego meczu w Gliwicach.