Strona główna » Polski mecz ACB: Balcerowski i Slaughter lepsi od Ponitki (WIDEO)

Polski mecz ACB: Balcerowski i Slaughter lepsi od Ponitki (WIDEO)

Aż 25 punktów AJ-a Slaughtera i bardzo efektowne akcje Aleksandra Balcerowskiego. Gran Canaria pokonała w sobotę 88:72 Casademont Saragossa z Marcelem Ponitką w składzie.

Aż trzech reprezentantów Polski w jednym meczu najlepszej krajowej ligi w Europie to szczególne wydarzenie. Wszyscy nasi zawodnicy wystąpili w zauważalnych rolach, a zwycięstwo należało do wyżej notowanej drużyny z Wysp Kanaryjskich.

Przez cały mecz fantastyczną skutecznością imponował AJ Slaughter, który w Gran Canarii przede wszystkim ustawiany jest jako strzelec. W 23 minuty na parkiecie reprezentant Polski zdobył aż 25 punktów, trafiając doskonałe 5/7 z dystansu.

Aleksander Balcerowski wychodzi z ławki jako rezerwowy środkowy, w sobotę zagrał przez 18 minut. Jego cyferki nie były jakoś szczególnie imponujące – miał 5 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i blok, ale za to błysnął efektownymi zagraniami. Jego piękne podanie i potężny wsad możecie zobaczyć w tym zestawieniu Top5 z najładniejszymi akcjami meczu:

Drużyna z Saragossy była wyraźnie słabsza, przegrała każdą z kwart i zaczyna sezon ACB od bilansu 0-3. Jej celem będzie walka o utrzymanie. Marcel Ponitka, nasz obecny reprezentant „tylko” w koszykówce 3×3 pokazał się jednak z niezłej strony. Polak zdobył 10 punktów w 11.5 minuty na parkiecie,