Strona główna » Mecz sezonu Balcerowskiego – przeszedł się po Badalonie (WIDEO)

Mecz sezonu Balcerowskiego – przeszedł się po Badalonie (WIDEO)

1 komentarz
To był jeden z najlepszych występów Aleksandra Balcerowskiego w dotychczasowej karierze. Reprezentant Polski zdobył 18 punktów w 20 minut, a jego Gran Canaria wygrała bardzo ważny wyjazdowy mecz z Joventutem Badalona 91:75.

CZY JUŻ POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Mecz dla zespołu dwóch reprezentantów Polski był trudny i prestiżowy. Zwycięzca gwarantował sobie miejsce w turnieju o Puchar Króla. Oba zespoły są też sąsiadami w tabeli i walczą o miejsce w ósemce, dającej awans do playoff. Po tym wyjazdowym zwycięstwie o włos wyżej jest Gran Canaria (6. miejsce), choć bilans obu ekip jest identyczny (10-7).

Drużyna z Wysp Kanaryjskich w Katalonii od początku imponowała grą w ataku, już w pierwszej kwarcie zdobywając aż 31 punktów. Goście nie oddali prowadzenia do ostatniego gwizdka, bezpiecznie prowadząc różnicą kilkunastu oczek.

Aleksander Balcerowski zagrał swój najlepszy mecz w sezonie, a może i w całej karierze w Hiszpanii. Zagrał w pierwszej piątce, zdobył 18 punktów w 20 minut na parkiecie, trafiając na doskonałej skuteczności – miał po 6/8 zarówno z gry, jak i z rzutów wolnych. Dodał do tego 6 zbiórek, co jest jego najlepszym wynikiem w tych rozgrywkach – akurat walka na tablicach nie jest jeszcze w tym momencie jego specjalnością. Zobaczcie kilka jego efektownych akcji z meczu w Badalonie:

Balcerowski był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu, a tymczasem AJ Slaughter – narzekający ostatnio na urazy – przeciwko Joventutowi zaliczył bardzo cichy występ. Miał tylko 2 punkty i 2 asysty, zagrał przez 14 minut.

Gran Canaria nie będzie miała okazji do odpoczynku, już jutro (wtorek) zagra wyjazdowy mecz w ramach EuroCup z London Lions. Jest liderem grupy w tych rozgrywkach i będzie zdecydowanym faworytem.