Pamiętacie tę niepewność, czy Stal w ogóle wystartuje w PLK w sezonie 2025/26?
Budowanie drużyny przez trenera Urbana za cztery dwunasta?
Pamiętacie wcześniejszą próbę sprzedaży miejsca w Orlen Basket Lidze spadkowiczowi ze Stargardu?
Nieustające negocjacje właściciela klubu Pawła Matuszewskiego z tracącymi do niego zaufania władzami miasta?
Pamiętacie szokującą informację o tym, że ogromny dług nagle został spłacony dzięki „ogromnej determinacji i konsekwentnym działaniom Prezesa Grzegorza Ardeliego”, który ustępował ze stanowiska?
A także – informację, że nowym właścicielem klubu i prezesem klubu został Krzysztof Wawrzyniak?
W piątek Stal S.A. wydała oświadczenie podpisane przez… prezesa Grzegorza Ardeliego.
Treść oświadczenia Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski
W związku z decyzjami podjętymi podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego dotyczącymi finansowania sportu Zarząd Klubu z dużym niepokojem przyjął informację o braku środków, które miały stanowić podstawę funkcjonowania drużyny w sezonie 2026/2027.
Budowa zespołu na nowy sezon została już rozpoczęta. Klub podpisał kontrakty z zawodnikami, prowadzi dalsze rozmowy transferowe oraz zaciągnął zobowiązania organizacyjne i finansowe, kierując się przekonaniem, że wieloletnia współpraca z Miastem będzie kontynuowana.
Obecna sytuacja stawia pod znakiem zapytania możliwość udziału drużyny w rozgrywkach sezonu 2026/2027. Zarząd Klubu analizuje wszystkie dostępne rozwiązania, jednak w przypadku braku możliwości zapewnienia stabilnego finansowania udział drużyny w rozgrywkach na poziomie ligowym może okazać się niemożliwy, co może skutkować koniecznością rezygnacji z uczestnictwa w sezonie 2026/2027.
Byłby to ogromny cios dla kibiców, młodych zawodników, sponsorów oraz wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy przez lata wspierali rozwój koszykówki i współtworzyli markę naszego Klubu.
Apelujemy do Radnych Miasta o pilne podjęcie rozmów i wypracowanie rozwiązania, które pozwoli zachować seniorską koszykówkę na najwyższym poziomie w Ostrowie Wielkopolskim.
Każdy kolejny dzień zwłoki pogłębia niepewność, utrudnia proces budowy drużyny oraz zmniejsza szanse na udział Klubu w rozgrywkach sezonu 2026/2027. Klub pozostaje otwarty na dialog i jest gotowy do przedstawienia wszelkich informacji dotyczących swojej sytuacji oraz planów na kolejny sezon”.
Biorąc pod uwagę doświadczenie z wydarzeń mających miejsce w 2025 – byłoby wręcz dziwne, gdybyśmy niebawem nie doczekali się kontroświadczenia ze strony władza miasta.
I gorącego, koszykarskiego lata w Ostrowie Wielkopolskim.