Strona główna » Koncert Zyskowskiego i Nevelsa – Trefl z Pucharem Polski

Koncert Zyskowskiego i Nevelsa – Trefl z Pucharem Polski

Fantastyczna forma duetu Garrett Nevels – Jarosław Zyskowski dała Treflowi triumf w Pucharze Polski. W wielkim finale zespół z Sopotu był lepszy od Startu Lublin, wygrywając 91:80.

Wycieczka na mecze NBA – zobacz Jeremy’ego Sochana w San Antonio! – info i zapisy >>

Trzeci mecz turnieju i trzeci raz ta sama energia Startu, która dała zwycięstwa z Legią i Spójnią. Od pierwszych minut to zespół Artura Gronka grał na swoich warunkach i w stylu, który mu pasuje. Tym razem egzekutorem był Gabe Devoe, kilka rzutów w pierwszych minutach trafił też Mateusz Dziemba. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 23:18, głównie wykorzystując indywidualne przewagi po korzystnych dla siebie zmianach krycia.

Jarosław! Jarosław! Gdy mocno pilnowany Garrett Nevels – największa dotąd gwiazda turnieju w Lublinie – nie miał wielu okazji do zdobywania punktów – sprawy w swoje ręce wziął Jarosław Zyskowski. Na jego cwaniackie, mocne wejścia w strefę podkoszową Start kompletnie nie potrafił znaleźć odpowiedzi. „Zyzio” do przerwy zdobył aż 15 punktów.

Z objęć rywala wyrwał się też Nevels, który nie tylko trafił kilka razy, ale zanotował też serię asyst. Trefl po świetnej ofensywnie drugiej kwarcie (29 pkt. 10 minut) dogonił i przegonił gospodarzy, do przerwy prowadził 47:45.

Napisaliśmy, że Start ograniczał Nevelsa? To zdanie stało się nieaktualne w trzeciej kwarcie, kiedy Amerykanin ruszył już do zdecydowanego ataku. Trafił dwie trójki z rzędu, poprawił serią rzutów wolnych. Dzięki niemu, po 30 minutach Trefl prowadził 70:65.

Gdy po raz pierwszy w meczu z dystansu trafił Cameron Wells, a jeszcze jedno zabójcze wejście zaliczył Zyskowski, Trefl w połowie decydującej kwarty prowadził już 81:71 i był już naprawdę blisko zdobycia Pucharu.

Koncertowo grający liderzy zespołu z Sopotu – Nevels (27 pkt., 7 zbiórek, 6 asyst w meczu) i Zyskowski (26 pkt.) nie wypuścili już szansy z rak, bardzo dobra obrona zatrzymała Start na zaledwie 15 punktach w kwarcie.

Zdobycie Pucharu Polski to wspaniały sukces Trefla Sopot i potwierdzenie klasy Żana Tabaka. Ale ten turniej pokazał też, że sezon Startu Lublin wcale nie musi być jeszcze stracony – w tym składzie i w takiej formie nadal mogą być w stanie dogonić playoff.