Strona główna » PLKnW: Wiśnik Cup dla gospodarzy

PLKnW: Wiśnik Cup dla gospodarzy

Leżę w szpitalu i po operacji kolana nie mogę dojść do łazienki, łagodnie mówiąc. I tak sobie myślę, kiedy sięgam po kule, że panowie i panie z klubów koszykówki na wózkach to prawdziwi mistrzowie sportu. Więc tuż przed meczem Argentyny spisuję ostatnie wyniki.

STYCZNIOWY OBÓZ KOSZYKARSKI FILIPA DYLEWICZA – INFORMACJE I ZAPISY – TUTAJ>>

Orto-Medico Scyzory Kielce 80:34 Fundacja For Heroes Kraków

11 grudnia na ulice Suchedniowa spadł śnieg, a na obręcze gości z Krakowa grad punktów. Już w pierwszej kwarcie gospodarze odskoczyli na ponad dwadzieścia punktów (25:4).

“Mecz przebiegał od początku po naszej myśli, wyprowadziliśmy dużą przewagę w pierwszej kwarcie i kontrolowaliśmy wynik do samego końca, próbując różnych kombinacji składem. Rywale mieli duży problem ze względu na brak wysokopunktowych zawodników i myślę, że to ich największa bolączka. Na pewno jakieś 4 lub 4.5 pkt wniosłoby bardzo dużo do krakowskiego zespołu.” – komentuje dla nas Filip Moćko, który w spotkaniu uzyskał 20 punktów.

Zaznacza równocześnie, że Scyzory mają w tym sezonie naprawdę ambitne plany:

Apetyt na mistrzostwo niezmiennie ogromny. Jesteśmy młodzi i ciągle głodni gry, patrzymy i idziemy w stronę najwyższych celów, pomimo małej przerwy i ostatnich lżejszych meczów, nie odpuszczamy, trenujemy regularnie i z taką samą intensywnością. Przed nami Nowy Rok, styczeń/luty to bardzo ważny moment w sezonie, nie chcemy przespać tego czasu. Formę buduje się małymi krokami i ja wierzę głównie w taki proces przygotowawczy.

Herosi wrócili do Krakowa na tarczy i wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie I ligi PLKnW.

Wiśnik Cup, a w nim mecz Mustang Konin 78 : 15 IKS 2017 Poznań

Na organizowanym przez siebie turnieju Mustangi przetoczyły się po rywalach z Poznania i wygrały różnicą 63 punktów. Jak komentuje Krzysztof Walenciak:

Ciężkie spotkanie, Mistrz Polski z Konina kontrolował od A do Z spotkanie, przeważając pod koszem, rzutem z dystansu, a przede wszystkim motorycznie. Ten ostatni element jest główną bronią Koninian.

Głowa do góry i w styczniu wracamy na parkiety z nową motywacją!

Podczas Wiśnik Cup miała też okazję zaprezentować swoje umiejętności młodzież zespołów z Olsztyna, Poznania i Konina, a rywalizacja na tym poziomie była znacznie bardziej wyrównana. Jeden z juniorów, Paweł Cichocki wykorzystał także swoją szansę w seniorskim teamie i zdobył w niej swoje pierwsze punkty w karierze.

Całe zawody organizowane są ku czci pamięci Roberta Wiśnika, reprezentanta Polski, paraolimpijczyka i przede wszystkim zawodnika Mustangów.

Póki co, u schyłku 2022 roku lidze przewodzi Konin z kompletem punktów, a gonią go zespoły z Wałbrzycha i Kielc. W środku stawki z bilansem 2-2 znajduje się Konstancin, a na pierwsze zwycięstwa czekają gracze Krakowa i Poznania.