Strona główna » Legia w Izraelu – ostatnie dwie szanse

Legia w Izraelu – ostatnie dwie szanse

Jeśli Legia chce przedłużyć grę w Lidze Mistrzów, musi w grupie wygrać jeden z dwóch ostatnich meczów. We wtorek przed nią bardzo trudne zadanie – wyjazdowym pojedynek z Hapoelem Holon. W Warszawie było jednak bardzo blisko…

Canal+ Online z darmowym NBA League Pass – zamówisz TUTAJ >>

Na ten moment tabela grupy C prezentuje się następująco:

Galatasaray 3-1
Hapoel Holon 3-1
Oostende 1-3
Legia Warszawa 1-3

Do dalszej fazy bezpośrednio awansuje zwycięzca grupy, a drużyny z miejsc 2-3 zagrają dodatkową rundę play-in. Legia wygrała ostatnio w Belgii, ale ma gorszy bilans dwumeczu z Ostendą, więc musi wygrać o jeden mecz więcej. Jedno zwycięstwo w dwóch pozostałych spotkaniach (Holon na wyjeździe, Galatasaray w Warszawie) to zatem absolutne minimum.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami był bardzo ciekawy, choć bez happy endu. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka. Porażka Legii zabolała, ponieważ 7 minut przed końcem ostatniej kwarty koszykarze Legii prowadzili dwunastoma punktami (65:53). Wówczas warszawiacy przez kolejne minuty trafili tylko 3 punkty za sprawą Raya McCalluma, a w Holonie odpowiedzialność za zespół wziął Erick Green, który w tym fragmencie gry rzucił 8 punktów i zanotował asystę.

W dogrywce Izraelczycy ograli gospodarzy, wychodząc nawet na 6-punktowe prowadzenie. Ray McCallum i Devyn Marble próbowali ratować sytuację rzutami z dystansu, lecz jedynie zmniejszyli rozmiary porażki. Hapoel Holon cieszył się z 3-punktowego zwycięstwa (84:81).

Wówczas najlepszym zawodnikiem wśród przegranych był Devyn Marble. Zdobył 21 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Po stronie gości warto wyróżnić aż czterech zawodników, wszyscy są Amerykanami: Erick Green – 19 punktów (4/6 za 3); Joe Ragland – 10 punktów, 7 zbiórek i 13 asyst; Chris Johnson – 18 punktów i 10 zbiórek oraz Marvin Jones – 11 punktów i 9 zbiórek. Trzeci z wymienionych rozegrał 146 meczów w NBA, zaś ostatni jest w czołówce zbierających w Lidze Mistrzów.

Do Izraela z Legią poleciał Billy Garrett, którego kilka dni temu ściągnięto do Warszawy po epizodzie w Gdyni. Zapewne dojdzie do debiutu, choć w klubie zastrzegają, że raczej w ograniczonym zakresie czasowym, z powodu małego jeszcze zgrania z drużyną.

Mecz odbędzie się o godz. 20 polskiego czasu, transmisja przez stronę internetową i aplikację TVP Sport.