Strona główna » Trefl twardszy od Stali – rewelacyjny Michał Kolenda

Trefl twardszy od Stali – rewelacyjny Michał Kolenda

1 komentarz
Zespół z Sopotu kolejnymi transferami zgłasza się do walki o medale, ale też potwierdza to na boisku. W hicie kolejki Trefl bardzo pewnie pokonał Stal Ostrów Wlkp. 93:78, a Michał Kolenda zdobył aż 29 puntów.

Canal+ Online z darmowym NBA League Pass – zamówisz TUTAJ >>

Nawet ostatnie wzmocnienia Trefla Sopot w postaci Ivicy Radicia nie sugerowały, że zwycięstwo z grającą świetny sezon Stalą przyjdzie łatwo. Tymczasem gospodarze zaimponowali dojrzałością gry i skutecznością, a drużyna z Ostrowa nie potrafiła, zwłaszcza w obronie, wznieść się na ten sam poziom.

Graczem meczu (i całej kolejki PLK) okazał się reprezentacyjny skrzydłowy, Michał Kolenda, który w niedzielę zagrał swój najlepszy mecz w dotychczasowej karierze. Starszy z „Kolendziaków” trafił doskonałe 11/16 rzutów z gry, zdobył 29 punktów i miał 5 zbiórek. Przy takiej jego formie, bez znaczenia mógł umknąć kiepski występ Rolandsa Freimanisa.

Reżyser wszystkiego Żan Tabak momentami nie kontrolował nerwów, co kosztowała go usunięcie z hali (przynajmniej teoretycznie), ale mógł być bardzo zadowolony z ataku swojej drużyny. Aż 93 zdobyte punkty, 26 asyst, ponad 54% rzutów z gry – Trefl pokazał moc.

Wartość już w debiucie zaprezentował Ivica Radić, który w niecałe 15 minut na parkiecie zdobył 10 punktów, trafiając 5/8 z gry. Ta dobrego rezerwowego środkowego nie będzie miał żaden zespół w lidze. Miłą niespodzianką były bardzo efektywnego minuty Błażeja Kulikowskiego – 21-letni rzucający doskonale wykorzystał szansę, zdobył 8 punktów, trafiając wszystkie swoje trzy rzuty.

Sukcesem Trefla było ograniczenie Damian Kuliga, wczesnego kandydata do miana MVP ligi, do zaledwie 3/11 z gry. W Stali dobrze wypadli Jakub Garbacz (5/8 z dystansu) i Aigars Skele (17 pkt., 5 asyst), widać za to, że nowy rozgrywający Scottie Reynolds nie odgrywa tak ważnej roli (tylko 13 minut), dla jakiej go sprowadzano.

Trefl po tym zwycięstwie ma bilans 7-1 i pozycję wicelidera PLK. W następnej kolejce, już w środę, jedzie do Zielonej Góry sprawdzić Zastal, który ogrywa kolejne niżej notowane zespoły. Stal (6-2) jest na trzecim miejscu, następny mecz zagra na własnym parkiecie z Arką Gdynia.