Strona główna » Kolejny świetny mecz Balcerowskiego, Gran Canaria w ścisłej czołówce

Kolejny świetny mecz Balcerowskiego, Gran Canaria w ścisłej czołówce

0 komentarz
Środkowy reprezentacji Polski nie zwalnia tempa – wczoraj znów nie spudłował rzutu w meczu ligi hiszpańskiej, a jego drużyna wygrała już po raz czwarty w tym sezonie.

Niespełna 22-letni środkowy wyszedł wczoraj do gry w pierwszej piątce Gran Canarii i raz jeszcze w tym sezonie trener Jaka Laković nie żałował swojej decyzji. Balcerowski trafił wszystkie cztery rzuty z gry, zdobywając 11 punktów. Do dorobku dołożył cztery zbiórki. Nieco pozostawiała do życzenia była jedynie jego skuteczność na linii rzutów wolnych – Polak spudłował połowę z sześciu prób.

Najlepszym graczem Gran Canarii był doświadczony argentyński skrzydłowy Nicolas Brussino, który zdobył 18 punktów. Popisał się kilkoma naprawdę efektownymi akcjami:

Zespół Balcerowskiego bez najmniejszych przeszkód pokonał drużynę z Granady aż 94:76, choć obie przed meczem miały taki sam bilans (3-1).

Po pięciu kolejkach ACB reprezentant Polski może się pochwalić średnimi 17 minut na mecz, 9,2 punktu oraz 3,2 zbiórki. Wszystko to najlepsze wyniki w jego karierze. Rzuty za 2 punkty Balcerowski trafia ze skutecznością 81,3 procent (13/16) – ta na tym wczesnym etapie sezonu czwarty najwyższy wynik w lidze.

Gran Canaria zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli ACB.