Strona główna » Fantastyczny Balcerowski – rekord kariery i zwycięstwo z Barceloną

Fantastyczny Balcerowski – rekord kariery i zwycięstwo z Barceloną

1 komentarz
Jeśli ktoś śmiał podejrzewać, że świetne mecze Olka Balcerowskiego na EuroBaskecie nie przełożą się na jego występy w hiszpańskiej ACB – był w błędzie. W dużym błędzie. Polski środkowy nowy sezon w najlepszej lidze Europy rozpoczął z przytupem.

– Balcerowski w Gran Canarii spotka Jakę Lakovicia, który – jestem o tym święcie przekonany – okaże się znakomitym trenerem. Znajdzie waszemu środkowemu dobrą rolę. Polak musi się na pewno wzmocnić fizycznie, tu ma jeszcze spore rezerwy. Poza tym brakuje mu tylko jednego – regularnej gry, doświadczenia. Gra w Gran Canarii pod okiem Lakovicia, od którego może otrzymać sporą szansę gry, powinna go przybliżyć do NBA – przekonywał nas podczas EuroBasketu Rasho Nesterović, zawodnik pod względem warunków fizycznych nieco podobny do Balcerowskiego, który sam spędził w NBA kilkanaście lat.

Jego słowa znalazły potwierdzenie już w pierwszym oficjalnym meczu Gran Canarii w tym sezonie. Zespół Lakovicia niespodziewanie ograł 88:84 Barcelonę, a nasz „Szpaku” z 17 punktami był najlepszym strzelcem zespołu.

Trafił wszystkie 4 rzuty za dwa punkty, jedną z trzech trójek, wszystkich sześć rzutów wolnych, a do dorobku dołożył też trzy zbiórki i asystę. Wszystko to w zaledwie 17 minut.

Powyższy obrazek mówi wszystko. Obok Balcerowskiego przedstawia trzeciego (bo drugim był Andrew Albicy – tylko 3 punkty, ale aż 11 asyst) z bohaterów Gran Canarii Damiena Inglisa (10 punktów, 7 zbiorek i mnóstwo dobrych akcji w obronie). To właśnie ze względu na większą mobilność Francuza Laković w ostatnich minutach gry nie korzystał już z usług Balcerowskiego, przez co ten nie mógł jeszcze bardziej wyśrubować rekordu kariery.

Ale ten i tak stał się faktem – we wcześniejszych 54 meczach w barwach Gran Canarii w lidze ACB Balcerowski nigdy nie osiągnął 17 punktów. Nie tylko skutecznością Polak jednak imponował. Co bardziej wnikliwym obserwatorom na pewno na dłużej w pamięci pozostanie akcja z drugiej połowy, gdy Balcerowski wyjął piłkę z kozła Aleksowi Abrinesowi.

Naprawdę, to wszystko było po prostu im-po-nu-ją-ce.

Kolejny mecz Balcerowskiego w barwach Gran Canarii już w niedzielę, o godzinie 17 z Unicaja. Pięć minut wcześniej transmisję z niego rozpocznie się w Canal Plus 5.

Warto. Były gracz ekipy z Malagi ma już swój typ w rywalizacji o miano najlepszego gracza ACB: