Strona główna » EuroCup: Śląsk dzielny, ale Slaughter pozamiatał (WIDEO)

EuroCup: Śląsk dzielny, ale Slaughter pozamiatał (WIDEO)

0 komentarz
Mistrzowie Polski zrobili w Hiszpanii dobre wrażenie, remisowali jeszcze po 3 kwartach. Ostatecznie Gran Canaria okazała się mocniejsza, wygrywając 92:81. katem Śląska okazał się reprezentant Polski, AJ Slaughter.

Przyjemnie było patrzeć, jak zespół z Polski toczy przez większość meczów wyrównany pojedynek z reprezentantem ACB, najsilniejszej krajowej ligi w Europie. Śląsk wygrał pierwszą kwartę 24:20, minimalnie prowadził do przerwy i remisował po 30 minutach. Zrobił sporo apetytu przed kolejnymi rundami pucharu, w których niektórzy rywale nie będą aż tak mocni jak Gran Canaria.

Graczem meczu, który zrobił kluczową różnicę w 4. kwarcie był AJ Slaughter, autor 23 punktów i efektownej serii 4 celnych trójek w decydujących minutach. W nieco mniejszej roli wystąpił Aleksander Balcerowski – środkowy reprezentacji Polski w 17 minut na parkiecie zanotował 4 punkty, 4 zbiórki, asystę i 2 bloki.

Po stronie Śląska bardzo dobry występ zaliczył Łukasz Kolenda, pokazujący rosnące doświadczenie i wytrzymujący fizycznie starcia z mocnymi rywalami. On, podobnie jak Slaughter, także zdobył 23 punkty, miał 36 z dystansu, do tego 3 asysty. Dobre momenty miał Jeremiah Martin (15 punktów, 5 asyst), przydatny był Jakub Nizioł (13 pkt., 7 zbiórek, 4 asysty), choć tym razem trójki mu nie wpadły.

Śląsk zaczyna sezon EuroCup od porażki, następne spotkanie w pucharach zagra już w najbliższy wtorek we Wrocławiu, a jego rywalem będzie czarnogórska Buducnost Podgorica.