Strona główna » Aleksander Balcerowski na urodziny dostał Marca Gasola. I wygrał

Aleksander Balcerowski na urodziny dostał Marca Gasola. I wygrał

0 komentarz
W swoje 22. urodziny Aleksander Balcerowski miał szansę mierzyć się z jedną z legend koszykówki, Marcem Gasolem. Drużyna Polaka, Gran Canaria wygrała po dogrywce z Gironą 78:69, a nasz reprezentant zdobył 7 punktów.

Canal+ Online z darmowym NBA League Pass – zamówisz TUTAJ >>

Aleksander Balcerowski, kończąc dopiero 22 lata, jest w szybującym momencie swojej kariery. Był ważnym elementem reprezentacji, która zajęła 4. miejsce na EuroBaskecie, gra w pierwszej piątce czołowej drużyny ACB, z powodzeniem prezentuje się w europejskich pucharach. Na urodziny dostał „prezent” – pojedynek z legendą hiszpańskiej i światowej koszykówki, Marcem Gasolem.

Debiutująca w ekstraklasie Girona to jeden ze słabszych zespołów w lidze hiszpańskiej, ale też doświadczony, niewygodny rywal. Faworyzowana Gran Canaria z najwyższym trudem, dopiero po dogrywce, wywiozła zwycięstwo z Katalonii. Bohaterem meczu był amerykański skrzydłowy gości John Shurna, który zdobył 22 punkty, trafiając 6/10 z dystansu. (wideo poniżej)

Aleksander Balcerowski spędził na boisku 19.5 minuty, zanotował 7 punktów, 3 zbiórki i blok. Jego oponent, 37-letni Marc Gasol, miał 13 punktów i 11 zbiórek.

Drugi z reprezentantów Polski w drużynie z Wysp Kanaryjskich, AJ Slaughter, też wyszedł w pierwsziej piątce, zagrał 23 minuty i zdobył 8 punktów.

Gran Canaria kontynuuje bardzo udany sezon w ACB – z bilansem 6-2 jest w ścisłej czołówce tabeli. W EuroCup (3-1) też idzie jej naprawdę dobrze. I to właśnie w tych rozgrywkach Balcerowski z kolegami zagrają najbliższy mecz – w środę na własnym parkiecie zmierzą się z Hapoelem Tel Awiw.